Startlista

Svenska Ridtravarföreningen Västra Götaland

Djurskyddsföreningen
61152822_275170859939540_4539867241750986752_n
svensk travsport
Jennys HästHälsa Logotype
Krafft
Djurskyltar-logo-hund
stalnackebakgrund (1)
Börjes
MD Broddplugg

Ryttarmeddelande och Startlista gällande


 

N A T I O N A L D A G S D R E S S Y R


med


P A Y & R I D E


6/6-20 hos Landvetter Ryttarsällskap, Landvetter


Domare: Mia Litzén



 
1. Sekretariatet öppnar kl 10.00 – första start kl 11.00. OBS! Fasta öppettider i sekretariatet; 10-11.30, 12.30-13.45.
2. Adressen är; Tahultsvägen 56, 438 38 Landvetter.

https://www.google.se/maps/place/Landvetter+Ryttarsällskap/@57.7019333,12.1938858,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x464ff7add937c35d:0xb9f1e22530db1b83!8m2!3d57.7019305!4d12.1960744?hl=sv

3. Parkering – följ anvisningar.
4. OBS! Nytt för i år; Lägg en lapp i din vindruta med namn och mobilnummer väl synligt om vi eventuellt behöver nå dig.
5. Anmälan och betalning via Swish sker i sekretariatet INNAN urlastning av häst, som då ska vara försedd med träns och

    med nummerlappen väl synlig.
    Var vänlig och öppna hästens pass på rätt sida så vi inte behöver bläddra i det i onödan.
6. Max 1 medhjälpare per ekipage under COVID19.
7. Tänk på att hålla avstånd till varandra och känner du dig det minsta sjuk, stanna hemma.
8. Cafeteria finns.
9. Toalett finns.
10. Prisutdelning sker efter varje klass.
11. Vid ev frågor, kontakta Titti Rödbro, 070-651 11 76.



OBS! Kan du som medlem eller någon i din familj hjälpa till som funktionär vid något/några av våra evenemang? Hör av dig via vår mail ridtravaren@live.se eller skicka ett meddelande via vår FB-sida. "Inga funktionärer - inga tävlingar"
 
 
Hästförteckning – nummerlapp ska sitta väl synligt vid urlastning.


130                LISTAS MAXIMUS
107                ALSO IN LOVE
010                SIR LANCELOT
008                SAGA
009                CS SMOKIE OKIE DOKIE
132                FELICIA WINALL
115                EJAN KOLIFEJAN
128                IRIAS SON
101                PILAGÅRDENS NICKE
125                ALICE ACCESS
129                FILUREN JOO

  
S T A R T L I S T A

– vänligen notera att starttiderna för varje klass är fasta.


LÄTT E:0 START KL 11.00


1. Camilla Nilsson – Also In Love
2. Beatrice Karlsson – Listas Maximus
PRISUTDELNING
 
LÄTT D:0 START KL 11.30


1. Andrea Gröndahl – Sir Lancelot                      PAY&RIDE 
2. Sofie Nordin - Ejan Kolifejan

3. Zofia Hyltse – Saga                                         PAY&RIDE        OBS! AVANMÄLD 
4. Rebecka Andersson – Felicia Winall
5. Camilla Nilsson – CS Smokie Okie Dokie       PAY&RIDE
6. Agneta Lövgren – Also In Love

7. Filippa Tönsgård - Ejan Kolifejan
PRISUTDELNING


P A U S

 
LÄTT C:1 START KL 13.30


1. Marie Nicander Pedersen – Irias Son                                       OBS! AVANMÄLD
2. Annie Hjälm – Pilagårdens Nicke
3. Isabella Eriksson – Alice Access
4. Sofie Nordin – Ejan Kolifejan
PRISUTDELNING


LÄTT B:1 START KL 14.20
1. Emma Rand – Filuren Joo
2. Marie Nicander Pedersen – Irias Son                                      OBS! AVANMÄLD
3. Annie Hjälm – Pilagårdens Nicke
4. Isabella Eriksson – Alice Access
PRISUTDELNING




HJÄRTLIGT VÄLKOMNA ALLIHOP!