N A T I O N A L D A G S D R E S S Y R
med
P A Y & R I D E
6/6-20 hos Landvetter Ryttarsällskap, Landvetter
Domare: Mia Litzén
1. Sekretariatet öppnar kl 10.00 – första start kl 11.00. OBS! Fasta öppettider i sekretariatet; 10-11.30, 12.30-13.45.
2. Adressen är; Tahultsvägen 56, 438 38 Landvetter.
https://www.google.se/maps/place/Landvetter+Ryttarsällskap/@57.7019333,12.1938858,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x464ff7add937c35d:0xb9f1e22530db1b83!8m2!3d57.7019305!4d12.1960744?hl=sv
3. Parkering – följ anvisningar.
4. OBS! Nytt för i år; Lägg en lapp i din vindruta med namn och mobilnummer väl synligt om vi eventuellt behöver nå dig.
5. Anmälan och betalning via Swish sker i sekretariatet INNAN urlastning av häst, som då ska vara försedd med träns och
med nummerlappen väl synlig.
Var vänlig och öppna hästens pass på rätt sida så vi inte behöver bläddra i det i onödan.
6. Max 1 medhjälpare per ekipage under COVID19.
7. Tänk på att hålla avstånd till varandra och känner du dig det minsta sjuk, stanna hemma.
8. Cafeteria finns.
9. Toalett finns.
10. Prisutdelning sker efter varje klass.
11. Vid ev frågor, kontakta Titti Rödbro, 070-651 11 76.
OBS! Kan du som medlem eller någon i din familj hjälpa till som funktionär vid något/några av våra evenemang? Hör av dig via vår mail ridtravaren@live.se eller skicka ett meddelande via vår FB-sida. "Inga funktionärer - inga tävlingar"
Hästförteckning – nummerlapp ska sitta väl synligt vid urlastning.
130 LISTAS MAXIMUS
107 ALSO IN LOVE
010 SIR LANCELOT
008 SAGA
009 CS SMOKIE OKIE DOKIE
132 FELICIA WINALL
115 EJAN KOLIFEJAN
128 IRIAS SON
101 PILAGÅRDENS NICKE
125 ALICE ACCESS
129 FILUREN JOO
S T A R T L I S T A
– vänligen notera att starttiderna för varje klass är fasta.
LÄTT E:0 START KL 11.00
1. Camilla Nilsson – Also In Love
2. Beatrice Karlsson – Listas Maximus
PRISUTDELNING
LÄTT D:0 START KL 11.30
1. Andrea Gröndahl – Sir Lancelot PAY&RIDE
2. Sofie Nordin - Ejan Kolifejan
3. Zofia Hyltse – Saga PAY&RIDE OBS! AVANMÄLD
4. Rebecka Andersson – Felicia Winall
5. Camilla Nilsson – CS Smokie Okie Dokie PAY&RIDE
6. Agneta Lövgren – Also In Love
7. Filippa Tönsgård - Ejan Kolifejan
PRISUTDELNING
P A U S
LÄTT C:1 START KL 13.30
1. Marie Nicander Pedersen – Irias Son OBS! AVANMÄLD
2. Annie Hjälm – Pilagårdens Nicke
3. Isabella Eriksson – Alice Access
4. Sofie Nordin – Ejan Kolifejan
PRISUTDELNING
LÄTT B:1 START KL 14.20
1. Emma Rand – Filuren Joo
2. Marie Nicander Pedersen – Irias Son OBS! AVANMÄLD
3. Annie Hjälm – Pilagårdens Nicke
4. Isabella Eriksson – Alice Access
PRISUTDELNING
HJÄRTLIGT VÄLKOMNA ALLIHOP!